Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

O Nás

Prečo
studený
front?

Prechod frontu predstavuje zmenu v počasí a tiež nutnosť posúdiť podmienky a vedieť sa správne rozhodnúť, či už v lete alebo v zime. 

Môže síce priniesť perfektnú lyžovačku, ale aj veľké lavínové nebezpečenstvo, v lete zas silný vietor alebo búrky. Čím viac človek o týchto okolnostiach vie, tým viac ich môže využiť vo svoj prospech. 

Studený front chce naučiť ľudí správať sa v zimných horách zodpovedne a čo najsprávnejšie vyhodnotiť situáciu.

pali

PAVEL

je lavínový špecialista HZS, pracuje na Stredisku lavínovej prevencie od roku 2017, predtým dobrovoľným záchranárom HZS v Západných a Nízkych Tatrách. 

Je dlhoročným členom horolezeckého spolku JAMES. 

Počas svojho magisterského a doktorandského štúdia sa venoval výskumu lavín a snehovej pokrývky. V rámci štúdia absolvoval viaceré stáže v zahraničí, počas ktorých mal možnosť spolupracovať s odborníkmi v oblasti procesov v snehovej pokrývke. (podarilo sa mu publikovať viacero vedeckých článkov.

Je tiež člen organizačného tímu Bokami Západných Tatier. 

Má na starosti prednášky, sneh v teréne a záchranárske témy

michal

MICHAL

Horský sprievodca, skialpinista a inštruktor lyžovania triedy A.  Venuje sa lyžiarskej škole a športovému klubu v Košiciach. Letnú sezónu trávi  v Nórsku, kde pracuje v cyklopožičovni Rallarvegen. V lete rád jazdí na bicykli, v zime na lyžiach.   Skúsenosti so skialpom nazbieral v reprezentačnom tíme SR. 

Stará sa o techniku lyžovania, freeridovú i skialpovú časť našich kurzov, a aj praktickú časť lavínových kurzov. Rád vás zoberie na skialpovú túru a aj týždňový výlet do Nórska.